Nowe technologie – kamery przemysłowe z nośnikami danych

Kamery z własnymi nośnikami danych to kolejne z interesujących rozwiązań dostępnych na rynku. Urządzenia te dysponują możliwością zapisywania danych na kartach pamięci flash lub, rzadziej spotykanych, dyskach twardych.

  • Zalety – teoretyczna niezależność od funkcjonowania rejestratora sygnałów wideo i co się z tym wiąże, możliwość nieprzerwanej pracy mimo awarii praktycznie całej reszty systemu monitoringu. Ma to również niebagatelne znaczenie w sytuacji pojawienia się mniejszych lub większych problemów z transmisją danych w sieci.
  • Wady – do istotnych wad kamer z własnym nośnikiem danych należy zaliczyć przede wszystkim ograniczoną w stosunku do rejestratora sygnału wideo pojemność tegoż nośnika. Zastrzeżenie to w mniejszym stopniu dotyczy kamer z możliwością podłączenia do nich dysku twardego. Drugą poważną wadą takiego rozwiązania jest mocno utrudniony sposób odczytu nagrań – aby uzyskać dostęp do nagrania, należy uprzednio wyjąć nośnik pamięci z każdej kamery z osobna, przenieść dane do rejestratora lub na dysk komputera, a następnie ponownie umieścić nośnik w kamerze. Elementem powiązanym z zagadnieniami opisanymi uprzednio jest również mocno problematyczne zarządzanie danymi z nagrań oraz obsługa funkcji analizy obrazu.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kamery przemysłowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *